Przejdź do treści

KRĄG OTWARTY

O KRĘGACH | ZASADY | INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Zapraszamy Cię na 19:00 w środę, 24 stycznia 2024 roku.
Adres: Popiełuszki 16/118, Warszawa (Przestrzeń Terapeutyczna „Zdrowe Ja”)

O KRĘGACH

Kręgi to jeden ze najwspanialszych sposobów, aby podzielić się radościami i smutkami, aby poczuć się lepiej. W kręgu dzieją się piękne rzeczy, a efekty tej metody przerastają jej prostotę.

Krąg Otwarty to bezpieczna przestrzeń.

Krąg polega na słuchaniu z uwagą mówiącej osoby, a kiedy przychodzi na to czas, dzieleniu się tym, co we własnym sercu. Nie ma tu przestrzeni na porady, oceny. Obowiązuje pełna tajemnica odnośnie wypowiedzi z kręgu.

Kręgi Otwarte nie są związane z żadną religią, a każdy uczestnik przynosi swoje wyznanie i przekonania, których nikt nie ocenia.

Uczestnictwo w kręgu może wesprzeć inne procesy terapeutyczne, może też być „rozbiegiem” przed wejściem w psychoterapię. Krąg sprawdza się szczególnie w trudnych, przełomowych etapach życia, a dla niektórych jest wspaniałym systematycznym procesem oczyszczenia. Krąg Otwarty jest dobrym miejscem na integrację doświadczeń holotropowych i psychodelicznych. Opowiadanie to jedna z podstawowych metod integracji.

Obecność w kręgu jest pięknym ćwiczeniem uważności i bycia dla innych. W świecie przepełnionym niechcianymi poradami i krytyką, oferujemy osobie mówiącej ciszę i szacunek, a swoje poglądy zatrzymujemy dla siebie. Krąg Otwarty nie wnosi żadnych ograniczeń tematycznych. Są dla wszystkich Osób, poruszamy wszystkie tematy. Jedynym warunkiem jest szacunek dla innych uczestników.

ZASADY
  • Traktujemy się nawzajem z życzliwością i szacunkiem.
  • Słuchamy ze współczuciem i ciekawością.
  • Szanujemy nawzajem swoje unikalne sposoby leczenia i nie próbuj doradzać, naprawiać ani próbować się nawzajem ratować.
  • Zachowujemy poufność wszystkich historii udostępnionych w kręgu.
  • Ufamy, że każdy z nas ma w sobie wskazówki, których potrzebuje.
  • Polegaj na mocy ciszy, aby uzyskać dostęp do tych wskazówek.

Uczestnicy zachowują się w sposób opiekuńczy. Kiedy są w kręgu, zobowiązują się do:

  • Uważnego słuchania,
  • Mówienia z intencją,
  • Dbania o dobre samopoczucie całego kręgu.
INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Kręgi zwołujemy mniej więcej co miesiąc, by ta metoda wsparcia była dostępna systematycznie. Inspiracją jest brak stałego dostępu do kręgów, które zazwyczaj zwoływane są nieregularnie lub mają temat przewodni. Krąg Otwarty nie wnosi żadnych ograniczeń tematycznych. Są dla każdej płci.

Wymiana energetyczna niech będzie zgodna z sercem każdego uczestnika -puszka będzie czekać w recepcji. Musimy opłacić salę, więc sugerujemy choćby 30-50zł, a i to ostatecznie niech nie będzie przeszkodą w uczestnictwie.

W trakcie kręgów czasem proponujemy krótkie medytacje lub wizualizacje, jednak Kręgi Otwarte nie są związane z żadną religią. Uznajemy duchowość każdego człowieka i szanujemy różnorodność jej objawów, natomiast kręgi nie promują żadnej jej formy. Zapewniamy dobre samopoczucie wszystkim; osobom bardzo religijnym, wysoce uduchowionym i ateistom.

Po kręgu możesz robić absolutnie wszystko, na co masz ochotę; wrócić do domu, wyjść na miasto, na imprezę, do znajomych, pójść na nocną zmianę do pracy czy cokolwiek innego. Medycyna kręgu nie powoduje zmiany stanu świadomości i jest w pełni bezpieczna.